Міністр енергетики прокоментував можливість віялових відключень світла взимку

10 Жовтня 2016, 09:43

Українцям не варто боятися віялових відключень електроенергії взимку. Про це в прямому ефірі одного з телеканалів заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик.

"Коли уряд приступив до виконання своїх обов'язків, нам ставили такі самі питання. Як ви помітили, ми пройшли літо без зауважень", – заявив Насалик.

За словами міністра, "ми йдемо у графіку, затвердженому Кабміном у рамках підготовки до осінньо-зимового періоду". "Хочу запевнити всіх жителів нашої країни, що жодних проблем з опалювальним сезоном в Україні не буде", — підкреслив Насалик.

Він також зазначив, що є ціла низка підстав, аби так стверджувати. Зокрема, в Україні значно збільшено обсяг виробництва електроенергії. Воно збільшено на величину еквівалентну півмільйона тонн вугілля. База теплових генерацій в два рази перевищує потреби України. Крім того, на складах зберігається понад 1,7 млн тонн вугілля. Ще 0,5 млн тонн зафрахтовано в рамках диверсифікації поставок вугілля в країну, розповів Ігор Насалик.

Нагадаємо, раніше тимчасово виконуючий обов'язки директора НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук допустив можливість обмеження подачі електрики в зимовий період. 

Зазначимо, 1 вересня в Україні приблизно на 25% зросли тарифи на електроенергію