Відповідаючи на запитання, чи буде згодне Міндоходів передати деякі свої функції новоствореній структурі, він відповів:
"Відповідь щодо цього питання надасть президент, ми повинні отримати його позицію з цього питання. Рішення ухвалюватиме президент, і ми його будемо виконувати".
Як повідомлялось, нещодавно на узгодження міністерству фінансів та міністерству доходів та зборів був розісланий проект закону «Про Службу фінансових розслідувань України (фінансової поліції)», який пропонує зробити СФР окремим силовим органом зі спеціальним статусом та майже необмеженими повноваженнями, який буде підпорядковуватися безпосередньо президенту Віктору Януковичу.
Серед функцій Служби фінансових розслідувань буде і контроль за дотриманням законодавства в сфері держзакупівель, і боротьба з розтратою бюджетних коштів на всіх рівнях, включно з підприємствами, які отримують допомогу з державних або місцевих бюджетів, та проведення внутрішнього аудиту розпорядників бюджетних коштів. Крім того, у функції фінансової поліції буде входити протидія відмиванню доходів та боротьба з корупцією. Крім цього, у будь-який час доби поліцейські зможуть безперешкодно входити на територію і в приміщення підприємств, вилучати документи, опечатувати каси тощо на термін не більше 24 годин. Вони можуть застосовувати "заходи фізичного впливу, спецзасоби і вогнепальну зброю".
Серйозні зауваження до цієї ініціативи є практично у всіх міністерств, а бізнес попереджає, що новий орган зробить неможливим ведення успішної господарської діяльності в Україні.
За словами президента Центру економічного розвитку Олександра Пасхавера, ініціатива створення фінансової поліції в Україні цілком відповідає політиці нинішнього уряду, що спрямована на централізацію корупції та посилення ролі силових структур.