Міністерство юстиції відкрило реєстр неплатників аліментів

5 Лютого 2018, 16:55

Міністр юстиції Павло Петренко повідомив, що в Україні відкрили Єдиний реєстр неплатників аліментів. Про це він сказав у понеділок, 5 лютого, у ході прес-конференції.

 

Зазначається, що до реєстру вже внесено понад 75 тисяч електронних записів щодо боржників.

 

"Саме зараз хочу, щоб ви були свідками публічного запуску реєстру боржників, які фактично понад три місяці мають борг по сплаті аліментів. У цьому реєстрі вже понад 75 тисяч електронних записів по таких боржниках", – розповів міністр.

 

Він також зазначив, що серед боржників є депутати, колишні міністри, представники органів центральної виконавчої влади, місцевої влади, силових структур тощо.

 

"Привернення уваги до цього реєстру з боку журналістів буде серйозним превентивним заходом для того, щоб вони (боржники –  ред.) пішли і заплатили борг перед своїми дітьми. Я дуже на це розраховую»", – заявив він.

 

Водночас глава Мін'юсту наголосив, що норма закону повністю дотримується у питанні захисту персональних даних осіб, внесених у реєстр.

 

"Ми дуже прискіпливо ставимося до захисту персональних даних, і тому, коли робилися відповідні законодавчі ініціативи саме на рівні закону були прописані норми, які передбачають , що є реєстр виконавчих проваджень, а він є частково публічним для того, щоб можна було побачити боржників, які не виконують свої обов'язки по рішенням судів. І окремо ми вказали інформацію про боржників, які не сплачують аліменти", – пояснив Петренко.

 

За його словами, у реєстрі вказується повне прізвище, ім'я, по-батькові, і дата народження боржника для того, щоб особу можна було ідентифікувати. Водночас не вказується домашня адреса, "щоб не було маніпуляцій".  

 

Крім того, Петренко наголосив, що повноцінно Єдиний реєстр боржників почне працювати з 6 лютого 2018 року.

 

Як повідомлялося 19 грудня, глава Міністерства юстиції України Павло Петренко заявив, що відомство у 2018 році відкриє реєстр неплатників аліментів.