Міністерство фінансів погодило з російським банком умови погашення кредиту у 2 млрд

21 Травня 2012, 19:46

Як повідомило УНІАН джерело у фінансових колах, згідно з домовленістю, $500 млн суми кредиту буде погашено «живими» грошима, для погашення $500 млн буде залучено новий кредит ВТБ; ще $1 млрд буде рефінансовано шляхом випуску цінних паперів.

Джерело також повідомило, що умови виділення кредиту і розміщення паперів на сьогодні ще обговорюються.

При цьому воно зазначило, що умови будуть ринковими.

Нагадаємо, що 18 травня прем'єр-міністр України Микола Азаров повідомив про досягнення домовленості з ВТБ з питання погашення кредиту. Проте він не став повідомляти деталі до здійснення операції.

Як повідомлялося, Мінфін України і ВТБ розглядали  декілька варіантів погашення кредиту.

Зокрема, обговорювалася можливість залучення нового кредиту ВТБ на $1 млрд строком на 5 років з ринковими відсотками, а під другий мільярд могли бути випущені цінні папери. Також обговорювалася можливість випуску паперів під всю суму кредиту.

Довідка. Україна одержала від російського «Внєшторгбанку» на 6 місяців кредит у розмірі $2 млрд для покриття дефіциту державного бюджету під 6,7% річних. За умовами його надання, кредит може бути продовжено тричі на термін 6 місяців.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров у листопаді 2011 року заявляв, що починається процес переоформлення кредиту ВТБ в довгостроковий кредит під облігації українського уряду.

У грудні 2011 року Україна продовжила на шість місяців кредитну угоду з російським «Внєшторгбанком» на суму $2 млрд.

У Плані управління державним боргом на II квартал 2012 року, оприлюдненому 11 квітня на сайті Мінфіну, передбачається, що в червні п.р. повинен бути погашений кредит на $2 млрд, залучений урядом два роки тому від російського «Внєшторгбанку» для покриття дефіциту державного бюджету під 6,7% річних.

Позначки: