Мінінфрастуктури ініціює заборону входження кораблів РФ у внутрішні води України

23 Квітня 2018, 22:15

Міністерство інфраструктури України буде звертатись до Ради національної безпеки і оборони, аби запровадити заборону входу російських суден у внутрішні водні шляхи України через високий рівень терористичних загроз. Про це йдеться на сайті міністерства.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час наради з представниками Міноборони, МЗС, Держприкордонслужби, Служби зовнішньої розвідки та представництва президента в Криму.

 

"Це неприпустимо, коли в час агресії з боку Російської Федерації по річках України, де знаходяться об’єкти критичної інфраструктури,  ходять російські судна", – зауважив він.

 

У свою чергу, Мінінфраструктури передало МЗС матеріали санкційного списку для подальшого залучення до міжнародного позову.

 

Крім того, очільник наголосив, що необхідно посилити заходи щодо виявлення несанкціонованих судозаходів у закриті порти окупованого Криму та притягнення до відповідальності.

 

Нагадаємо, 20 квітня речник Державної прикордонної служби Олег Слободян заявив, що члени екіпажу кримського судна "Норд" можуть отримати штраф за спробу незаконно виїхати за територію Україну. 

 

25 березня в Азовському морі Державна прикордонна служба України затримала судно під прапором Росії. 30 березня суд наклав арешт на кримське судно, а 31 березня правоохоронці оголосили про підозру капітану кримського судна "Норд", йому інкримінують порушення порядку в’їзду-виїзду на тимчасово окуповану територію України.

 

Раніше Херсонський суд обрав запобіжний захід капітану кримського судна "Норд", яке ходило під прапором РФ, у вигляді тримання під вартою до 31 травня з можливістю внесення застави 35 240 гривень. Пізніше, стало відомо, що за капітана російського судна "Норд" внесли заставу

 

Крім того, 8 квітня Держприкордонслужба України заявила, що представники Генерального консульства Росії намагалися вивезти команду "Норда" в Росію. 9 квітня стало відомо, що команда кримського судна вдруге намагалися покинути територію України.