Отримані з Польщі передавачі сигналу використають для відновлення кримськотатарського мовлення на окупованому півострові. Про це повідомила заступник міністра інформполітики Тетяна Попова у коментарі Тиждень.ua.
«Нам треба покрити (сигналом – Ред.) найбільші конгломерації. Там, де найбільше людей проживає: по-перше, Донецьк, по-друге, Луганськ. Щодо Криму, то ми маємо якось допомогти кримськотатарському мовленню. Щонайменше один, а може й два передавачі дамо на це. Ми зараз думаємо, чи дати на Луганськ чотири канали, чи залишити там три канали, а два віддати на Крим. Зараз це питання обговорюється. Однак, знову ж, це питання до каналів, які погодяться купити необхідне обладнання і сплачувати потім за електроенергію», – зазначила вона.
За словами заступника міністра, у певних випадках для відновлення мовлення на окупованих територіях треба будувати ще й нові вежі.
«Два (передавачі – Ред.) мовлять на Донецьк, три в процесі встановлення. По інших зараз вирішується місце. В окремих випадках будуються вежі, а в окремих вирішується, де саме встановлювати. Ми вже використовуємо, наприклад, у Краматорську, де вежа була розстріляна. Ми зараз робимо опору на Карачуні (у Слов'янську – Ред.). Вона не така велика, як була, але принаймні 50 м є. Туди також встановлять один потужний передавач», – зауважила вона.
«ТРК «Україна» встановила свій передавач. Як на мій погляд заслабкий. Він навіть до Донецька «не добиває», але навколо Донецька вони, все ж, покривають територію. «5 канал» включили також на своєму передавачі. «Еспресо» та «1+1» включили на державному передавачі, який отримали з Польщі. Я, на жаль, не можу назвати точки, звідки ми ведемо мовлення, адже це конфіденційна інформація», – додала заступник міністра.
Окрім того, вона зазначила, що наразі є попередні домовленості про отримання обладнання для передачі сигналу з Литви, яке використають для посилення українського мовлення на прикордонних територіях.
«Є попередні домовленості з урядом Литви, однак там передавачі не такі потужні. Ми їх використаємо для збільшення нашого інформаційного мовлення на територіях поблизу кордонів. Можливо будемо додавати інформаційні канали туди, де є тільки «Інтер», «УТ-1» і «1+1», – завершила заступник міністра.
Нагадаємо, в Криму 10 із 11 кримськотатарських ЗМІ не отримали реєстрацію і змушені припинити діяльність із 1 квітня.
Як відомо, Нацрада з телебачення просить провайдерів транслювати ATR в Україні.
Читайте також: Наступ на кримські медіа: від переслідувань журналістів до позбавлення ліцензій ЗМІ.