Міністерство інформаційної політики вважає, що рішення РНБО про заборону російських сайтів та соціальних мереж відповідає завданням, які стоять перед державою з проблематики територіальної цілісності та соціального захисту. Про це йдеться на сайті міністерства.
У МІП зазначають, що вказані в документі РНБО ресурси, зокрема такі як «Вконтакте», «Одноклассники», «Яндекс», «Мэйл.РУ ГРУП» та інші, не входять до переліку, який напрацювала робоча група при міністерстві та розглянула Експерта рада при відомстві, передавши потім до СБУ.
"Між тим, на засіданні Ради національної безпеки і оборони України 28 квітня 2017 року її членам було надано перелік фактів та аргументів на підтримку застосування санкцій до російських соцмереж", – ідеться в повідомленні.
"Міністерство інформаційної політики України незмінно вважає ключовою цінністю свободу вираження думки та робить максимум для захисту ЗМІ та журналістів. Водночас, враховуючи надані факти та дбаючи про безпеку країни, рішення РНБОУ відповідає завданням, які сьогодні стоять перед державою з проблематики територіальної цілісності та соціального захисту. Такі ресурси як «Вконтакте», «Одноклассники», «Яндекс», «Мэйл.РУ ГРУП» давно вже використовуються російськими спецслужбами як інструмент гібридної війни", – цитує прес-служба державного секретаря МІП Артема Біденка.
Як повідомлялося, 16 травня президент Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій). Указ набуває чинності в день опублікування.
Серед компаній, які потрапили під дію санкцій, зазначені російські ресурси "Mail.ru", "Яндекс", "ВКонтакте" і "Однокласники", а також низка російських банків, авіакомпаній і ЗМІ: РЕН ТВ, НТВ ПЛЮС, РБК, ТНТ, "Первый канал".
Загалом у списку санкцій України 1 228 фізичних осіб та 468 юридичних.