Якщо зараз ставка становить 0,5-1% вартості проживання в готелях, кемпінгах, гуртожитках чи орендованих квартирах, то вже через два місяці податок зроблять більш диференційованим, пише "Коммерсант-Украина".
В залежності від категорії готелі будуть стягувати з постояльців від 0,5% до 4% мінімальної зарплати (МЗ; за станом на 1 січня) за кожен день використання житлоплощі. Мотелі, санаторії та інші об'єкти туристичної інфраструктури будуть стягувати збір у розмірі 0,2-0,5% МЗ в залежності від рівня сервісу.
До чого призведе зміна схеми розрахунку туристичного збору, можна продемонструвати на простому прикладі. Якщо в перших числах грудня забронювати одномісний номер у п'ятизірковому київському готелі "Прем'єр Палас" за 2460 грн на добу (за даними сайту booking.com), збір складе 12,28-24,57 грн. За новим механізмом, з урахуванням МОЗ з 1 грудня (1134 грн), – 45,2 грн.
Зараз при поселенні в хостел в центрі столиці податок не перевищує 1 грн, але при перегляді механізму складе 5,65 грн. Тобто надходження в місцеві бюджети виростуть.
Оскільки обсяг сплаченого податку стане фіксованим і не буде залежати від вартості житла, ставка збору не підвищиться лише на номери представницького і luxury-класу – від 4,5 тис. грн.
У пояснювальній записці до документа Мінфін пояснює, що запропоновані норми – реакція уряду на звернення місцевих органів влади. Вони стверджують, що готелі ухиляються від сплати всієї суми збору, занижуючи вартість наданих послуг на тимчасове проживання. Прив'язка податку до МЗ спростить контроль над сплатою.
За даними Державної податкової служби, надходження від туристичного збору в 2011 році склали 27,7 млн грн, а за 10 місяців 2012 року – 31,35млнгрн (план на рік – 34 млн грн).