Мінфін заявив про успішне завершення переговорів з МВФ про держбюджет 2021

26 Листопада 2020, 09:15

Міністерство фінансів завершило переговори з МВФ стосовно основних параметрів проєкту держбюджету на 2021 рік. Це було однією з головних передумов для початку першого перегляду спільної з МВФ Програми Stand-by для України, визначення дати візиту місії Європейського департаменту МВФ та отримання чергового траншу. Про це повідомляє пресслужба Мінфіну.

 

У відомстві зазначають, що основний акцент перемовин стосувався формування спільного із МВФ бачення основних бюджетних показників – рамки доходів, видатків і дефіциту.

 

"Мінфін проводив щоденні консультації із експертами Фонду щодо можливостей фінансування дефіциту та пріоритетних видатків бюджету у 2021 році. В цілому, параметри бюджету-2021 збігаються з оцінками фахівців Фонду, що було важливим для продовження успішної співпраці між Україною та МВФ", – пишуть у повідомленні.

 

Як повідомлялося, Міжнародний валютний фонд турбує робота антикорупційного бюро і прокуратури, що є частиною антикорупційної реформи. Заступник міністра фінансів Юрій Драганчук зазначив, що всі структурні маяки виконано й у МВФ немає формальних передумов, щоб не надсилати місію і не давати транш. Але водночас Фонд дивиться на ситуацію в цілому, і рішення Конституційного суду щодо антикорупційної реформи не в кращому світлі представляє Україну.

 

Водночас директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва після розмови з президентом України Володимиром Зеленським наголосила на необхідності досягти повного взаєморозуміння в кроках для подальшої співпраці за поточною програмою stand-by. Водночас вона назвала розмову з Зеленським конструктивною.

Позначки: