Мінфін підтвердив – Нацбанк перерахував до бюджету грошей більше, ніж мав

9 Жовтня 2012, 18:31

“Міністерство фінансів розглянуло запит Інформаційного агентства УНІАН про перераховану Нацбанком України за січень-вересень 2012 суму перевищення доходів над витратами до Державного бюджету України і в межах компетенції повідомляє. Станом на 1 жовтня 2012 року до Державного бюджету України надійшло 12,6 млрд грн коштів, що перераховуються Національним банком України згідно із Законом України “Про Національний банк України”, – говориться в повідомленні прес-служби.

Раніше екс-міністр фінансів України Віктор Пинзеник висловлював стурбованість надмірним збільшенням надходжень до держбюджету від Нацбанку, які не передбачені чинним законодавством.

«Все більше і більше насторожує «високопродуктивна робота» такого «збирача податків», як НБУ. Якщо за 9 місяців цього року митниця збільшила надходження на 13,2%, податкова служба лише на 3,4%, то НБУ перерахував до бюджету в 2,2 рази більше, ніж у січні-вересні 2011 року. Нацбанк вже місяць тому міг рапортувати про виконання річного плану доходів», – заявляв Пинзеник.

Нагадаємо, дефіцит держбюджету за підсумками січня-липня цього року складає 16,94 мільярди гривень, збільшившись за липень на 10,23 мільярда.

98