Мінфін оприлюднив лист екс-власників ПриватБанку з проханням про його націоналізацію

3 Липня 2017, 09:01

Міністерство фінансів України опублікувало лист, який 16 грудня 2016 року колишні власники ПриватБанку Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов надіслали уряду з проханням здійснити придбання державою акцій банку й ухвалити позитивне рішення щодо його подальшої капіталізації для уникнення банкрутства. Про це йдеться у повідомленні на сайті Мінфіну.

"Звернувшись до Уряду з проханням про передачу Банку в державну власність, колишні акціонери банку в односторонньому порядку зобов'язалися сприяти процесу націоналізації Банку, не здійснювати тиск на органи державної влади та нове керівництво Банку, не перешкоджати діяльності Банку в майбутньому та провести реструктуризацію кредитного портфелю до 1 липня 2017 року для покриття збитків держави", – зазначили у Мінфіні.

У міністерстві зазначили, що націоналізація ПриватБанку була необхідним кроком для порятунку Банку та забезпечення фінансової та економічної стабільності в Україні. Адже виведення з ринку найбільшого банку в країні, де тримають вклади понад 20 млн. українців та через який здійснюється понад 60% всіх роздрібних платежів, могла призвести до дестабілізації фінансової системи країни й мати значний негативний вплив на економіку в цілому. Враховуючи ці системні ризики, а також гарантії сприяння та компенсації втрат від колишніх власників, було прийнято рішення про націоналізацію ПриватБанку.

Нагадаємо, 18 грудня 2016 року Кабмін підтримав пропозицію Національного банку та Ради фінансової стабільності про перехід Приватбанк у стовідсоткову державну власність. Міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що після повної стабілізації Приватбанк буде проданий.