«В Україні за останні 5 років збільшилося співвідношення держборгу до ВВП, і, згідно з нашими очікуваннями, це співвідношення збільшуватиметься й далі внаслідок високого рівня бюджетного дефіциту. В ЄС це вже не відповідало б встановленим критеріям, і ви повинні знизити держборг до рівня менш як 3% ВВП в найближчі два роки, а також досягти стабільності або навіть профіциту бюджету в середньостроковій перспективі», – сказала Бауманн.
За її словами, встановлені в ЄС обмеження бюджетного дефіциту в 3% і державного боргу в 60% ВВП є здійснимими.
Представник Мінфіну Німеччини зазначила, що бюджет держави повинен базуватися на макроекономічних прогнозах.
«В Україні є консенсус-прогноз (експертний прогноз Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, науково-дослідних інститутів і провідних економічних інститутів Національної академії наук), але держбюджет складається без урахування цих прогнозів, а також без урахування прогнозів ЄБРР та інших міжнародних організацій», – додала вона.
Між тим, директор департаменту боргової і міжнародної фінансової політики Міністерства фінансів України Галина Пахачук заявила, Україна повинна дотримуватися правил ЄС, але виходячи з реальних можливостей. За її словами, стратегія управління держборгом передбачає обмеження його рівня до 30-31% ВВП в середньостроковій перспективі.
Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що за підсумками 2013 року уряд планує забезпечити зростання внутрішнього валового продукту на рівні 3%.
Як відомо, Світовий банк погіршив прогноз зростання ВВП України в 2013 році з 3,5% до 1%. Також служба кредитних рейтингів Standard & Poor's прогнозує зростання ВВП України в 2013 році на рівні 1%.
Європейський банк реконструкції та розвитку прогнозує, що 2013 року ВВП України не досягне й одного відсотка. В той же час Міжнародний валютний фонд прогнозує нульове зростання ВВП України за підсумками 2013 року.