Мінфін анонсував перевірку соцвиплат для переселенців

1 Березня 2016, 12:18

В Україні стартує перша в історії перевірка соціальних виплат, які надаються державою для окремих груп населення – біженців, пенсіонерів та інших. Про це повідомила міністр фінансів України Наталія Яресько.

"Мінфін розпочинає новий процес верифікації (перевірки даних – Ред.) людей, які отримують соціальні виплати – це і фінансова допомога біженцям, пенсія і інші соцвиплати. За всі часи України такої перевірки "мертвих душ" не було", – анонсувала Яресько.

За її словами, в цьому році на соціальні виплати з бюджету передбачено понад 350 млрд грн.

"І ми не можемо бути впевнені, що всі люди, які отримуватимуть ці гроші – чесні. В деяких країнах, за результатами верифікації, виявилось, що 30 % бюджетних коштів отримували шахраї", – сказала Яресько.

Також міністр фінансів наголосила, що завдяки верифікації потенційна економія для бюджету 2016 року може скласти щонайменше 5 млрд грн.

"Перевірка в жодному випадку – це не скасування соціальних виплат, вона не загрожує чесним громадянам. Її мета – виявити шахраїв", – додала Яресько.

Нагадаємо, у грудні 2015 року з ініціативи Мінфіну Верховна Рада ухвалила зміни до законодавства, які створюють основу для проведення верифікації всіх одержувачів соціальних виплат і допомоги від держави.

Як повідомлялося, СБУ передала в Мінсоцполітики документи на 350 тисяч фіктивних переселенців для припинення виплат.

Перед цим на Харківщині викрили службове підроблення документів для одержання державної соціальної допомоги на ім’я вимушених переселенців з району проведення антитерористичної операції. Відтак на Харківщині призупинили виплати соціальної допомоги 15 тисячам переселенців.