ДП "Укренерго" і Міністерство енергетики пропонують Кабміну ввести надзвичайний стан на ринку електроенергії через зупинку постачання антрациту із зони АТО. Про це на засіданні антикризового штабу повідомили в. о. керівника підприємства Всеволод Ковальчук і голова Міненерго Ігор Насалик.
Всього на складах зараз знаходяться 927 тис. тонн антрациту. Середньодобове споживання антрациту становить близько 30 тис. тонн на добу. Якщо найближчими днями не будуть відновлені поставки, необхідно вводити режим надзвичайного стану.
"У середньому запасів антрациту вистачить приблизно на 40 діб. Але треба вважати, що на різних станціях різний запас вугілля та насправді це значення щодо антрацитових станцій коливається від 14 до 100 днів за умови введення надзвичайного стану і роботи всіх цих станцій нижче мінімального визначеного правилами ринку та складу обладнання на мінімально технологічно допустимому складі обладнання. Коли будуть оброблені ці залишки вугілля, ми не зможемо обійтися без обмеження споживачів, застосовуючи спеціальні графіки аварійних відключень", – сказав Ковальчук.
"Міністерство ініціюватиме введення надзвичайного стану в енергетиці", – сказав Насалик.
Нагадаємо, 25 січня ветерани АТО і деякі нардепи, зокрема. Володимир Парасюк та Семен Семенченко, перекрили ділянку залізниці Луганськ – Попасна в рамках торгової блокади окупованих регіонів Донбасу. Внаслідок цих дій було заблоковано рух 12 поїздів із загальною кількістю 700 вагонів. Згодом стало відомо, що в районі міста Попасна Луганської області невідомі порізали рейки.
Служба безпеки України заявила, що блокування руху залізничного транспорту в Донбасі має ознаки низки злочинів. Прокуратура Луганської області відкрила кримінальне провадження за фактом блокування залізниці на окупований Донбас. 2 лютого був заблокований залізничний переїзд у Бахмуті.
За даними Укрзалізниці за 9 лютого, збитки від блокування залізниці на Донбасі завдали Україні збитків на суму понад 40 млн грн.
Прем'єр-міністр Володимир Гройсман закликав зняти торговельну блокаду лінії розмежування, відновити постачання вугілля з окупованої частини Донбасу і встановити жорсткий контроль за переміщенням товарів. За його словами, Україна споживає 24 мільйони тонн вугілля на рік, з них 9 мільйонів тонн – це антрацит, який видобувається на території, яка залишається неконтрольованою. Блокування поставок вугілля, яким альтернативи немає, означає зупинку промисловості і віялові відключення по всій території країни.