Міністерство енергетики та захисту довкілля України звернулося українців із застереженням не підпалювати суху рослинність. Про це 6 квітня повідомляють на сайті Кабінету Міністрів.
"Мінекоенерго вкотре звертається до громадян з вимогою дотримуватися законодавства та не спалювати суху рослинність. Такі дії мають жахливі наслідки як і для навколишнього природного середовища, так і для здоров’я оточуючих. Особливі погодні умови – малосніжна зима, рання весна, у цьому році призвели до рекордного дефіциту вологи у ґрунті", – пишуть у повідомленні.
Зазначають також, що ліквідація таких пожеж відрізняється від інших тривалістю та потенційною можливістю збільшення масштабів. Для гасіння потрібно залучати значну кількість рятувальних сил, пального і спецтехніки на тривалий термін. Адже на відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4 кілометрів на годину, а у вітряну – до 30. Висота полум’я сягає двох метрів, а при сильному вітрові з різкими змінами напрямку та швидкості розмір таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується у 2-3 рази.
Кабінет Міністрів пояснює, що основною причиною виникнення пожеж на відкритих територіях є саме людський фактор. Лише за минулу добу зафіксовано 693 випадки загорянь на відкритих територіях та у природних екосистемах – вогонь охопив 984 гектари.
Окрім цього, за такі підпали відповідно до законодавства загрожує адміністративна або кримінальна відповідальність. Від десяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — адміністративна. Або від трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк — кримінальна. Це залежить від того, що саме підпалили.
Нагадаємо, що 4 квітня у Чорнобильській зоні відчуження сталася лісова пожежа. Вогонь на території лісництва охопив 20 гектарів.
6 квітня у Державному агентстві з управління зоною відчуження повідомили, що рівень радіації у зоні відчуження унаслідок пожеж суттєво не змінився.