Мінекології запустило інтерактивну мапу усіх сміттєзвалищ України

8 Вересня 2016, 12:41

Міністерство екології та природних ресурсів 8 вересня запустило інтерактивну мапу звалищ сміття. Про це у Facebook написав міністер екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Він зазначив, що в Україні на сьогодні налічується близько 30 тисяч сміттєзвалищ і полігонів для відходів, проте інформація про них відсутня. Він підкреслив, що офіційно у Мінекології володіють інформацією лише про 2600 звалищ.

Зі слів міністра, що сервіс буде постійно оновлюватися, окрім місця сміттєзвалища, будуть додаватись дані про морфологію відходів, про стан ліквідації.

«Мінприроди долучає до процесу інвентаризації громадян. Тому кожен може зайти на сторінку сервісу, зареєструватися і залишити повідомлення про звалище. Ця інформація оброблятиметься і пересилатиметься у вигляді звернень громадян до відповідних органів», – написав міністр.

Інтерактивну карту сміттєзвалищ можна переглянути за посиланням.

Нагадаємо, 29 травня на території Грибовицького сміттєзвалища у районі Львова сталася пожежа. Під час ліквідації трьох працівників Держслужби України з надзвичайних ситуацій, а також еколога привалило сміттям. Тіла трьох рятувальників знайшли 31 травня, а пошуки еколога кілька разів припинялися через загрозу нового зсуву.  

За фактом пожежі СБУ відкрила кримінальне провадження за статтею про службову недбалість (ч.2 ст.367 ККУ). Трьом посадовим особам комунального підприємства «Збиранка» оголошено підозру в службовій недбалості.