Керівництво Держекоінспекції обговорило це питання з Першим секретарем економічного відділу Посольства Японії в Україні Сато Йошіхару 31 березня.
Зокрема, Сато Йошіхару підкреслив, що всі товари, які імпортуються в Україну з Японії, проходять ретельне обстеження на рівень радіації. Зі свого боку, Голова Держекоінспекції Павло Жила запевнив, що у пунктах пропуску через державний кордон України постійно проводять відповідний радіологічний контроль.
Окрім цього, сторони обговорили недопущення потрапляння в Україну товарів,які виробляються у Японії та зазнали радіаційного забруднення внаслідоктехногенної катастрофи на АЕС «Фукусіма». Представники інспекції та посольства Японії розглянули механізм співпраці у сфері інформування тазабезпечення взаємного обміну інформацією з цього питання.
Нагадаємо, рівень радіації на першому енергоблоці АЕС в суботу збільшився до 200 міллізівертів. У воді трубінного залу третього реактор радіація перевищує норму у 10 тисяч разів.
25 березня у Японії стався черговий землетрус магнітудою 6,2 бали.
Японія продовжує оговтуватися від руйнівного землетрусу магнітудою 9 балів, який відбувся 11 березня і викликав цунамі заввишки 10 метрів. Кількість загиблих і зниклих безвісти постійно зростає, за останніми даними, вона вже перевищила 27 тисяч людей.