Мінекології показало інфографіку про повернення “Межигір’я” у державну власність

15 Березня 2017, 18:41

Міністерство екології та природних ресурсів України ініціювало початок процедури повернення «Межигір’я» в державну власність. Про це заявив міністр екології Остап Семерак.

"Я, як міністр екології вже дав доручення НАК «Надра України» подати касаційну скаргу на рішення Господарського суду Києва та постанову Київського апеляційного господарського суду. Це відкриє нам непростий, але юридично грамотний шлях", – зауважив міністр.

«Як і більшість громадян України, я хочу, щоб Межигір’я перестало бути символом корупції , а перетворилося, наприклад, на дитячий сиротинець або інший заклад. Такі пропозиції неодноразово звучали у Верховній Раді, в Кабінеті Міністрів», – додав Семерак.

Також він розповів про злочинний механізм, за допомогою якого ці землі були виведені із держвласності.

«Свого часу Мінприроди зіграло не останню роль у відчуження державного майна у Межигір’я на користь Януковича. Влітку 2007 року майно комплексу відпочинку «Пуща Водиця» від ДУСі було передано до управління Мінприроди. Точніше, на баланс Національної акціонерної компанії «Надра України», – написав Семерак.

Нагадаємо, після втечі Віктора Януковича з України 22 лютого його резиденцію відкрили для відвідувачів. Тим часом, сам Янукович заявив, що в Межигір'ї йому належить тільки будинок.

Водночас, у Межигір'ї представники самооборони та журналісти знайшли документи, які свідчать про порушення законодавства, підкуп суддів, ухиляння від сплати податків тощо.