Мінекології: Дарницька ТЕЦ серйозно забруднює водні ресурси Києва

9 Січня 2018, 13:25

За результатами проведення позапланової перевірки Дарницької ТЕЦ на дотримання вимог екологічного законодавства виявлено перевищення граничнодопустимого скиду забруднюючих речовин зі зворотними водами в меліоративний канал (р. Дарниця, басейн Канівського водосховища). Про це повідомляє прес-служба Міністерства екології. 

"У Дозволі на спеціальне водокористування, виданим Київською міською державною адміністрацією, не пронормовано рівень токсичності води (на основі біотестування), показники бактеріологічного забруднення і рівень радіоактивності води (сумарна радіоактивність), водневий показник (рН) і температуру води. Температура, водневий показник (рН) та показник токсичності не відповідають затвердженим нормативам ГДС. У суб’єкта господарювання відсутня державна реєстрація власності на земельну ділянку (золошлаковідвал)", – йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що ТОВ «Євро-Реконструкція» також не здійснює контроль якості води водних об’єктів у контрольних створах.

Крім того, виявлено факт проведення робіт, пов’язаних із розчисткою меліоративного каналу (р. Дарниця) без відповідного дозволу, та несанкціоноване складування мулових відкладень після розчистки меліоративного каналу на золошлаковідводах.

"Наразі розглядається питання щодо розрахунку збитків, завданих державі внаслідок забруднення водних ресурсів. За результатами перевірки накладено адміністративні стягнення та видані приписи на усунення виявлених порушень", – додали у Мінекології.

Нагадаємо, у липні 2017 року Міністерство екології та природних ресурсів оприлюднило рейтинг підприємств-забруднювачів.