МінАТО попередило про кримінальну відповідальність за організацію виборів у Держдуму РФ в окупованому Криму

25 Серпня 2016, 13:49

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України заявило, що проведення виборів до Державної Думи РФна території анексованого Криму є незаконним. Про це повідомила прес-служба міністерства.

Міністерство нагадало, що за проведення незаконного голосування кримінальну відповідальність нестимуть організатори процесу.

"Громадяни, які будуть залучені до процесу як представники партій, члени територіальних виборчих комісій та спостерігачі автоматично стануть порушниками норм міжнародного та національного права. Адже проведення виборів в Держдуму Російської Федерації на території Криму є незаконним, що підтверджується низкою документів", – ідеться в заяві.

Громадян України, які перебувають на окупованій території АР Крим, закликали не брати участі у виборах, адже ця процедура на території тимчасово окупованого півострова є нелегітимною і не буде визнана світовим співтовариством. 

Нагадаємо, вибори до Державної думи РФ відбудуться 18 вересня. Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини заявило, що не буде відправляти спостерігачів для моніторингу виборів на територію окупованого Росією Криму. Також МЗС висловило протест проти проведення виборів у Держдуму РФ в окупованому Криму.