Мін’юст звернувся до РФ щодо допиту Януковича і Шуляка у справі про розстріли на Майдані

19 Липня 2016, 13:48

Міністерство юстиції України направило запит до Мін’юсту РФ щодо надання міжнародної правової допомоги стосовно організації допиту як свідків екс-президента Віктора Януковича та колишнього командувача внутрішніми військами Станіслава Шуляка в межах провадження стосовно п'яти екс-беркутівців, підозрюваних у масових вбивствах активістів Євромайдану на вул. Інституцькій 20 лютого 2014 року. Про це під час судового засідання у вівторок, 19 липня, заявив головуючий в колегії суддя Сергій Дячук.

"Ми отримали інформацію від Мін’юсту України, про те, що наш запит (щодо надання міжнародної правової допомоги стосовно проведення дистанційного допиту в якості свідків в кримінальному провадженні щодо розстрілу колишніми бійцями спецпідрозділу "Беркут" активістів на вул. Інституцькій 20 лютого 2014 року Януковича та Шуляка – ред.) відповідає вимогам закону та є обгрунтованим, а тому направлений до Мін’юсту Російської Федерації для його подальшого вирішення", – сказав суддя.

Крім того, Дячук повідомив, що Святошинський районний суд міста Києва наперед вже вирішує питання щодо технічного забезпечення проведення дистанційного допиту колишніх українських високопосадовців, які перебувають на території РФ.

"Суд інформує учасників процесу, що суд за власною ініціативою повідомив керівника державного підприємства "Інформаційні судові системи" про те, щоб було вивчено стан технічного забезпечення Святошинського районного суду з приводу можливості організації і проведення допиту вказаних осіб в порядку надання міжнародної правової допомоги, а також в разі необхідності поставити в суд необхідне технічне устаткування. Такий лист вже направлений", – наголосив він.

Дячук підкреслив, що допит Януковича і Шуляка може відбутися за згодою російської сторони. Водночас, суддя зазначив, що російський Мін’юст може вирішити це питання "по своєму".

Нагадаємо, п'ятьох колишніх беркутівців підозрюють у вбивствах 48 учасників Майдану і пораненні ще 80.

30 березня суд дав екс-беркутівцям додатковий час на ознайомлення з матеріалами кримінального провадження

9 березня Генеральна прокуратура передала в суд обвинувальний акт проти колишнього начальника запорізької роти Беркута Юрія Калмикова, підозрюваного в спробі силового розгону активістів Євромайдану в ніч на 11 грудня 2013 року.

23 лютого суд продовжив арешт до 22 квітня п'ятьом екс-беркутівцям, підозрюваним у вбивствах 48 учасників Майдану.

26 січня в суд були передані справи п'яти екс-бійців Беркута – Павла Аброськіна і Сергія Зінченка, підозрюваних у розстрілі активістів Майдану, а також заступника командира полку Беркут Олега Янишевського і двох його підлеглих. Суд над ними триває.

17 березня Генеральна прокуратура затримала колишнього співробітника спецпідрозділу Беркут за підозрою в злочинах проти учасників Євромайдану в 2014 році.

Також 21 квітня слідчі Генпрокуратури затримали колишнього заступника командира роти столичного спецпідрозділу міліції "Беркут", який розшукувався за злочини проти активістів Євромайдану.