Мін’юст США звинуватив росіян в обході санкцій проти Сирії

13 Червня 2018, 10:15

Міністерство юстиції Сполучених Штатів Америки заявило про звинувачення п'ятьом росіянам і трьом сирійцям у відмиванні кількох мільйонів доларів на користь російської компанії, яка порушила американські санкції. Про це йдеться в офіційній заяві міністерства.

 

Зазначається, що звинувачення пов'язані з поставками реактивного палива і переказами грошових коштів в Сирію.

 

Так, в обвинувальному висновку пред'явлені звинувачення працівникам російської судноплавної компанії "Совфрахт" Івану Окорокову, Іллє Логінову, Карену Степаняну, Алєксєю Конкову і Людмилє Шмельковій, а також трьом громадянам Сирії – представнику "Совфрахта" Ясеру Насеру і паливним інспекторам в сирійському порту Баніяс Фаріду Бітару і Габріелю Бітару.

 

"Санкції США щодо Сирії та Криму перешкоджають підтримці Сирією тероризму та її переслідуванню та використанню зброї масового знищення, а також дії тих, хто прагне підірвати демократичні процеси та територіальну цілісність України. Відділ національної безпеки не буде терпіти будь-яких спроб уникнути цих важливих інструментів зовнішньої політики та національної безпеки ", – йдеться у повідомленні. 

 

Зокрема, у разі винесення обвинувального вироку, фігурантам загрожувати побавлення волі строком  до 25 років, штрафи і конфіскація майна.

 

Наголошується, що США будуть активно досліджувати та переслідувати порушення економічних санкцій США, включаючи використання фінансової системи для сприяння та сприяння діяльності санкціонованих об'єктів, таких як постачання реактивного палива в Сирію.

 

Нагадаємо, 11 червня міністерство фінансів США запровадило нові санкції у відношенні ще п'яти російських компаній та трьох фізичних осіб через кібератаки. До санкційного списку потрапили петербурзькі компанії Digital Security,Divetechnoservices, ФДУП «НДІ "Квант"», а також Embedi, ERPScan та їх керівники Олег Чирков, Володимир Каганський та Олександр Трибун.