Мін’юст проситиме Раду Європи визнати Надію Савченко заручницею

10 Липня 2014, 17:10

"Ми зараз включилися у цей процес з МЗС. МЗС зараз працює на дипломатичному рівні, а ми, зі свого боку, почали готувати відповідну заяву до Ради Європи… щоб визнали, що вона – заручник і що до неї застосовуються нелюдські умови… Далі вимога до Росії – видати цю людину", – заявив Петренко.

Українська льотчиця Савченко – доброволець батальйону "Айдар". Майже місяць вона воювала в зоні АТО на Луганщині, разом з іншими солдатами потрапила у засідку біля міста Щастя. Терористи вважають Савченко досвідченим снайпером. Раніше вони вимагали за звільнення льотчиці свободи для чотирьох своїх бойовиків.

8 липня стало відомо, що Савченко перебуває у слідчому ізоляторі в Росії. Тоді ж у МЗС України заявили, що вивезення жінки-офіцера до Росії є підтвердженням того, що терористи діють за сприяння спецслужб РФ.

Водночас, РФ запевняє, що затримало Савченко як біженку, і обвинувачує її у причетності до загибелі російських журналістів.

Тим часом, Україна закликає ЄС запровадити проти РФ жорсткіші санкції через викрадення Савченко.

Водночас, російський суд залишив Савченко під вартою у воронезькому СІЗО до кінця серпня.

МЗС України припускає, що Савченко опинилася в РФ через співпрацю російських спецслужб і терористів.

10 липня стало відомо, що Воронезький обласний суд розглянув апеляційну скаргу адвоката викраденої української льотчиці Надії Савченко і задовольнив скаргу про переклад постанови суду про її арешт на українську мову. Водночас, інформація про оскарження самого арешту відсутня.