Мін’юст підготував пакет законів з посилення покарань неплатникам аліментів

19 Квітня 2018, 17:01

Міністерство юстиції України підготувало новий пакет законопроектів, які пропонують посилити відповідальність осіб, що ухиляються від сплати аліментів. Про це у четвер, 19 квітня, під час брифінгу повідомив міністр юстиції Павло Петренко.

 

"Сьогодні подаємо новий великий пакет законів, який називається "Чужих дітей не буває. Частина 2", – заявив він.

 

За словами міністра, ці законопроекти пропонують ще більше підсилити відповідальність боржників з аліментів.

 

Зокрема, при тривалій наявності заборгованості розмір аліментів збільшуватимуть.  У разі несплати аліментів 1 рік сума боргу зростає на 20%, два роки – на 30%, три роки – на 50%.

 

Він наголосив, що ці кошти направлятимуться не в бюджет, а відразу на рахунок дитини.

 

Також для боржників запроваджується нове покарання у вигляді недопуску до керівних посад на державній службі і до участі у виборах.

 

Третя велика новація, каже Петренко, за прикладом ЄС введення кримінальної відповідальності з тюремним строком до 2 років, якщо боржник з аліментів ухиляється від суспільно-корисних робіт.

 

Ще одним нововведенням є автоматичний арешт всіх коштів і майна неплатників аліментів з моменту виникнення боргу, щоб вони не змогли сховати кошти на різних рахунках та у родичів.

 

Як повідомлялось, міністр юстиції Павло Петренко повідомив, що в Україні відкрили Єдиний реєстр неплатників аліментів. Зазначалося, що до реєстру вже внесено понад 75 тисяч електронних записів щодо боржників.