Мін’юст передав документи на видачу ув’язненого у РФ Вигівського – адвокат

3 Серпня 2016, 22:58

Мін’юст України передав російській стороні документи для екстрадиції ув’язненого у РФ українця Валентина Вигівського. Про це сказав адвокат Валентина Вигівського Роман Титикало.

«Міністерство юстиції, відповідно до тієї інформації, якою ми володіємо, передали документи для екстрадиції. Фактично затримання є політичним, тому рішення може відбутися в політичній площині, оскільки є вирок суду, обласного Московського, є рішення апеляційного суду, подана касаційна скарга. Сумнівів, яким буде рішення касаційної інстанції, теж немає», – сказав адвокат.

Читайте також: Порошенко пообіцяв боротися за кожного полоненого Росією українця

Він додав також, що Вигівського у Росії звинуватили в тому, що «він у соцмережах намагався збирати якусь інформацію». 

Батько ув’язненого Петро Вигівський повідомив, що син не скаржиться на свій стан, але у Валентина уже з’явилися проблеми зі здоров’ям: з зором та зубами.

Нагадаємо, що у вересні 2014 року Валентин Вигівський був незаконно затриманий російською окупаційною владою на тимчасово окупованій території АР Крим та обвинувачений у шпигунстві. Незважаючи на неодноразові звернення української сторони, консульські посадові особи України майже 8 місяців з часу арешту не допускалися до ув’язненого співвітчизника. Крім того, впродовж 15 місяців російські слідчі органи здійснювали на громадянина України психологічний тиск, намагаючись отримати від нього потрібні слідству свідчення та визнання провини, а судові слухання у його справі проходили у закритому режимі.

Раніше Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку із відмовою Верховного суду РФ у задоволенні апеляції захисту Валентина Вигівського на вирок Московського обласного суду, згідно з яким українця було засуджено до 11 років позбавлення волі у колонії суворого режиму