Мін’юст остаточно скасував голограми

10 Березня 2011, 21:14

Наказ видано на виконання рішень уряду та президента України, якими відміняється обов’язкове застосування голографічного захисту документів і груп товарів в Україні.

«Так, згідно з наказом, використання голографічного захисного елементу припиняється на спеціальних бланках документів реєстрів інформаційної системи міністерства юстиції, на спеціальних бланках для видачі витягів з Реєстру прав власності на нерухоме майно, а також на спеціальних бланках свідоцтва про право власності», – повідомляє прес-служба.

За інформацією міністерства, воно припинило замовлення бланків документів, для захисту яких використовувався голографічний захисний елемент. Старі бланки використовуватимуться до остаточного розходу.

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Нагадаємо, 9 лютого Кабмін прийняв підготовлену міністерством юстиції постанову «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України з питань захисту документів і товарів голографічними захисними елементами та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» про скасування захисту товарів та документів голографічними захисними елементами.

А 3 березня президент Віктор Янукович підписав указ, яким відмінив обов’язкове застосування голографічного захисту документів і груп товарів в Україні.

Як повідомлялося раніше, в Україні діяло 88 видів голограм для найрізноманітніших  видів документів суворої звітності, які щороку закуповуються в інтересах держави в мільйонних екземплярах.

Екс-голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський раніше оцінив розмах "викачування" концерном ЄДАПС (лідеру індустрії захищеного друку та монополіст цієї галузі промисловості) коштів з України в 8 млрд. гривень на рік.

Наприклад, для виготовлення бланків документів міністерство внутрішніх справ цього року планувало заплатити "ЄДАПСу" майже мільярд.