Мін’юст легалізував Раду лесбіянок, геїв, бісексуалів і тренсгендерних людей

7 Лютого 2011, 17:55

За інформацією прес-служби, основна мета діяльності «Ради ЛГБТ організацій України» полягає у сприянні досягненню в Україні» повної цивільної рівності для лесбіянок, геїв, бісексуалів і трансгендерних людей, протидії епідемії ВІЛ/СНІД, становленні політично і соціально активного ЛГБТ-співтовариства, задоволенні і захисті загальних інтересів членів організації».

Засновниками «Ради ЛГБТ організацій України» виступили чотири організації: Інформаційно-освітній центр «Жіноча Мережа», Всеукраїнська громадська організація «Гей-альянс Україна», Регіональний інформаційний і правозахисний Центр для геїв і лесбіянок «Наш світ» і Міжрегіональний центр ЛГБТ-досліджень «Донбас-СоцПроект».

Як зазначив виконавчий директор Всеукраїнської громадської організації «Гей-альянс Україна» Тарас Карасійчук, на сьогодні в Україні органами юстиції зареєстровано 28 суспільних і благодійних об’єднань ЛГБТ.

«До складу «Ради ЛГБТ організацій України» на даний момент входять 11 громадських організацій, і ми чекаємо, що до нас приєднаються всі українські організації ЛГБТ», – сказав він.

За словами голови координаційної ради Центру «Жіноча Мережа» Лайми Гейдар, історія створення «Ради ЛГБТ організацій України» бере початок у 2003 році.

«Знадобилося сім років і маса зусиль для того, щоб наша ідея консолідації ЛГБТ-руху нарешті втілилася. Я вважаю, що це початок нової епохи в галузі становлення прав людини в нашій країні. Тепер адвокація прав, інтересів і потреб ЛГБТ, представництво ЛГБТ-співтовариства України перед органами державної влади і на міжнародному рівні відбуватиметься ефективніше», – вважає Гейдар.