За його словами, він "виступав би противником заборони будь-якої політичної партії, якби в Україні був мирний час і не було б військової ситуації".
"Але коли фактично політичні сили і їх керівники, які оголошують меседжі, що звучать у Москві і ведуть усередині країни інформаційну війну проти українського народу, влади та силовиків, то це питання може бути актуальним", – зазначив міністр.
Разом із тим за словами Петренка, юридична процедура ліквідації політисли є дуже складною, оскільки прописувалася в законі про політичні партії таким чином, "щоб вона не могла бути застосована з метою тиску на політичну силу".
Ця процедура, за словами Петренка, передбачає, по-перше, збір доказів причетності політсили до сепаратистських дій і цим питанням мають займатися правохоронні органи. А після збору доказів, матеріали мають бути передані до Мін'юсту, який і подає позов.
"У нас немає партій, які мають певний імунітет. Якщо правоохоронними органами будуть надані матеріали перевірок, в тому числі і щодо Комуністичної партії, які будуть засвідчувати ознаки злочинів, пов'язаних із посяганням на територіальну цілісність та нацбезпеку, то міністерство юстиції подать невідкладно такі позови до судової інстанції", – сказав Петренко.
Нагадаємо, періодично виникають пропозиції заборонити Комуністичну партію чи Партію регіонів.
Тим часом, що з моменту зміни влади депутати КПУ дуже рідко голосують в парламенті. А лише звинувачують з трибуни парламенту нове керівництво у "розколі країни".
Крім цього, 6 травня Верховна Рада підтримала рішення про видалення фракції КПУ із закритого засідання парламенту через "сепаратистські заяви" лідера комуністів Петра Симоненка. На знак солідарності залу засідань залишила також фракція Партії регіонів.