«Україна може будь-які проекти в енергетичній газовій сфері пропонувати зарубіжним партнерам, але я хочу сказати про досвід «Газпрому». Україна говорить, що в її сховищах можна було б зберігати газ – закачувати його влітку і продавати взимку. У «Газпрому» є досвід закачування газу в ПСГ України – досвід суто негативний», – сказав Міллер.
Він повідомив, що зрештою питання було врегульоване з українськими партнерами, але для себе «Газпром» прийняв рішення не зберігати газ у ПСГ України.
«Ми для себе прийняли дуже жорстке рішення на підставі цього сумного непростого досвіду: ніколи, за жодних умов не закачувати газ у ПСГ України, які б умови наші українські друзі нам не пропонували. Ми на сьогоднішній день газ у ПСГ України не закачуємо і закачувати не будемо», – заявив Міллер.
Нагадаємо, 29 лютого минулого року НАК «Нафтогаз України» обговорював з європейськими компаніями питання спільного використання українських підземних сховищ газу.
У березні того ж року заступник міністра енергетики і природних ресурсів Туреччини Метін Кіліджі заявив, що Туреччина веде переговори з Україною щодо ряду енергетичних проектів, включно з використанням українських підземних сховищ газу.
Як повідомлялося, у листопаді 2010 року Росія пропонувала Україні вивчити питання щодо її участі в експлуатації окремих західноукраїнських підземних сховищ газу на умовах оренди або в інших формах.