Міллєр не прибуде до Брюсселя на перемовини щодо газу

2 Березня 2015, 14:48

Голова "Газпрому" Алєксєй Міллєр, який раніше брав участь у тристоронніх переговорах щодо газу в форматі Росія-Україна-ЄС, у нинішніх переговорах у Брюсселі не бере участь. Про це повідомили ЗМІ з посиланням на російське Міненерго.

Водночас, за інформацією міністерства, голова Міненерго РФ Алєксандр Новак уже прибув у Брюссель.

Міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин та віце-президент із питань енергетики Європейської комісії Марош Шефчович мають намір у понеділок провести окрему зустріч перед тристоронніми переговорами Україна-РФ-ЄС.

За даними української сторони, "метою проведення тристоронньої зустрічі є обговорення питань постачань російського газу в Україну".

Як повідомлялося, за інформацією голови Нафтогазу Андрія Коболева, Газпром досі порушує умови зимових договорів на постачання газу до України.

Нагадаємо, 23 лютого в «Нафтогазі» заявили, що «Газпром» не виконав заявку «Нафтогазу» на постачання 22 лютого попередньо сплаченого газу, чим порушив тристоронні Брюссельські угоди.

«Замість замовлених у рамках контракту 114 млн. куб. м газу «Газпром» поставив лише 47 млн. кубічних метрів. «Нафтогаз» вважає це невиконання заявки порушенням як контракту на постачання газу між компаніями, так і тристороннього юридично зобов'язуючого протоколу, підписаного міністром енергетики Росії Олександром Новаком, єврокомісаром з енергетики Гюнтером Еттінгером і міністром енергетики України Юрієм Проданом 30 жовтня 2014 року в Брюсселі», – говориться в повідомленні компанії.

У «Нафтогазі» відзначили, що повідомлення про порушення контракту і Брюссельського тристороннього протоколу було направлене 23 лютого до Кабінету міністрів України, Єврокомісії та секретаріату Енергетичної співдружності в рамках процедури швидкого реагування.