На запитання журналістів про те, яке місце Газпром відводить ГТС України з урахуванням будівництва морського газопроводу "Південний потік", Міллер відповів: "Це повністю залежить від тієї ролі, яку відводить газотранспортній системі сама українська сторона".
"Якщо, як можна почути в Україні, ГТС – це історичний скарб, то, мабуть, її місце в музеї", – заявив Міллер.
Нагадаємо, у понеділок газета "Комерсант-Україна", посилаючись на джерело в українському Міненерго, написала, що Росія наполягає на 50 % частці в консорціумі з управління українською ГТС, а Україна готова запропонувати не більше третини.
За словами джерела видання в адміністрації українського президента, Україна хоче мати в консорціумі 34%, Росії і європейським партнерам пропонують по 33%.
Співрозмовник "Комерсанта" також повідомив, що Газпром запропонував викупити українську ГТС за 4 мільярди доларів, проте українська сторона відмовилася вести переговори про продаж. Раніше глава Міллер говорив, що Україна оцінила свою "трубу" в 20 мільярдів доларів.
Україна веде з РФ тривалі переговори щодо зниження ціни на газ, яку Київ вважає несправедливою, а самі контракти – кабальними. Росія в обмін на перегляд ціни домагається доступу до управління українською газотранспортною системою.
Київ і Москва не відхиляють, що в результаті переговорів може бути створено консорціум з управління українською ГТС, однак формат такого консорціуму поки не визначено.
Наступний раунд газових переговорів між Україною і РФ заплановано на 17 січня.