Наймасовіша демонстрація охопила Мадрид. 500 тисяч людей висловили свою незгоду з ініціативою уряду Маріано Рахоя зменшити середні зарплати та виплати під час звільнення працівників.
“Гадаю, що влада шукає спосіб забрати робочі місця у нас, аби потім віддати їх новому поколінню, але вже з удвічі меншою зарплатою”, – каже протестувальник у Мадриді.
Зараз під час звільнення іспанці отримують майже 3-річний оклад. За новим законодавством, виплати уріжуть втричі. На думку профспілок, це полегшить працедавцям процес звільнення і призведе до втрати роботи.
Іспанський прем‘єр, захищаючи реформи на з‘їзді Народної партії у Севільї, заявив, що вони навпаки стимулюватимуть економіку та допоможуть створити робочі місця і здолати безробіття в країні. Кількість тих, хто втратив роботу, в Іспанії сягає рекордних 5 мільйонів. Це найвищий показник в усьому ЄС.
Як повідомляв Тиждень, нещодавно агентство Moody's знизило суверенні кредитні рейтинги шести країн Європейського союзу. Рейтинг Іспанії знижено на два щаблі – з А3 до А1.
13 січня цього року міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's знизило кредитні рейтинги Кіпру, Італії, Португалії та Іспанії, а також Австрії, Франції, Мальти, Словаччини та Словенії.
А 27 січня агентство Fitch знизило суверенні кредитні рейтинги п'яти країн Євросоюзу: Бельгії, Іспанії, Італії, Кіпру, Словенії.