Міліціонери, які звільнили підозрюваних у заворушеннях в Одесі, постануть перед судом

3 Листопада 2014, 17:37

Генпрокуратура України направила до суду обвинувальний акт відносно трьох екс-працівників МВС в Одеській області, які незаконно звільнили з-під варти підозрюваних у вчиненні масових заворушень в Одесі. Про це йдеться у повідомленні на сайті Генеральної прокуратури України.

Слідчі встановили, що колишній начальник Одеського міського управління ГУ МВС України в Одеській області 4 травня 2014 року через недбале ставлення до своїх службових обов’язків допустив проникнення на територію міськуправління ГУ МВС України в Одеській області групи мітингуючи осіб та блокування ізолятора тимчасового тримання, що спричинило матеріальні збитки державі. 

У подальшому він, перевищивши свої службові повноваження, надав незаконну вказівку підпорядкованим йому працівникам – начальнику ізолятора тимчасового тримання ОМУ ГУМВС України в Одеській області та інспектору – черговому цього ж ІТТ, на підставі якої ними незаконно звільнено з ізолятора 63 особи, затримані за підозрою у вчиненні 2 травня масових заворушень в Одесі.

За результатами досудового розслідування вказаним особам повідомлено про підозру у вчиненні вищезазначених кримінальних правопорушень.

Після ознайомлення з матеріалами кримінального провадження 29 жовтня цього року обвинувальний акт направлено до суду для розгляду по суті.

Як відомо, в Одесі 2 травня відбулися сутички між сепаратистами і проукраїнськими активістами, які намагалися пройтися ходою на підтримку єдності України. В результаті загинули 48 осіб.

Нагадаємо, у серпні слідчі МВС заявили, що пожежа в Одеському будинку профспілок 2 травня, внаслідок якої загинули десятки людей, була заздалегідь спланованою. 

У вересні в МВС заявили, що завершили розслідування справи за фактом трагедії в Одесі 2 травня.