Міліція знає, хто пошкодив плитку під час Податкового Майдану

14 Січня 2011, 11:03

«Ці особи відомі…Серед них неодноразово судимі. Один тричі судимий, відбув 4 роки, є двічі судимий 3,5 роки і ще один 8 років провів за гратами. Одна з зазначених осіб затримана і знаходиться під вартою. Їй пред’явлено обвинувачення. Ще двоє у розшуку. Ці справи об’єднані в одне провадження. Слідство триває. Справа направлена до суду», – сказав Могильов.

Разом з тим, активіст «податкового майдану» Олександр Данилюк, повідомив, що міліція порушила чотири кримінальні справи стосовно протестів проти ухвалення Податкового кодексу. На допити викликають понад 100 активістів.

«Це справжні репресії й нічого спільного з правосуддям не має», – заявив він газеті «Дело».

За словами Данилюка, кримінальні справи, зокрема, порушені за фактом перекриття транспортних шляхів і доріг, навмисного знищення або ушкодження майна й ушкодження автомобіля.

Данилюк повідомив, що в четвер на допит був викликаний Роман Федчук. Протримавши більше 6-ти годин, міліція відпустила його на підписку про невиїзд.

Разом з тим, стало відомо, що у пошкодженні плитки звинувачують сімох підприємців, повідомляє Газета по-київськи. Зокрема, обвинувачуються Олег Ахтирський, Олександр Мандич, Кавенко, О.Заплаткін, В.Грузинов, Сергій Мельниченко та Федчук. 

Сергій Мельниченко фігурує одразу в двох справах. «Оскільки я подавав заявку на акцію, на мене завели відразу дві справи: за пошкодження плитки і за перекриття вулиці, – сказав Сергій Мельниченко. – У міліції вже є постанова на моє затримання. Вчора карний розшук був у мене вдома в Івано-Франківську і на київській квартирі, яку я знімаю. Попрошу допомоги депутатів – і з адвокатами відправлюся здаватися».

Нагадаємо, з 22 листопада по 3 грудня на майдані Незалежності в Києві проходила акція протесту підприємців з вимогою накласти вето на Податковий кодекс. 17 січня відбудеться акція протесту з вимогою закриття кримінальних справ щодо активістів податкового Майдану.

7 січня прес-служба Громадянського руху “Спільна Справа” повідомила, що проти коменданта наметового містечка “Податкового Майдану” Олега Ахтирського порушено кримінальну справу і взято підписку про невиїзд.

 

Наприкінці минулого року затримували учасників Майдану – Гаркавенка, Зaплаткіна, Грузинова і Мандича.

 

Активістів Податкового Майдану обвинувачуються у скоєнні злочинів, передбачених статтями 194 (навмисне пошкодження чужого майна) та 293 (грубе групове порушення громадського порядку) Кримінального кодексу України. За попередніми даними, сума збитків становить близько 200 тис грн.