Міліція заблокувала пікет опозиції під стінами адміністрації президента

30 Червня 2010, 13:10

30 червня правоохоронні органи заблокували проведення пікету під стінами адміністрації президента на підтримку затриманого екс-голови Держмитслужби Анатолія Макаренка, хоча заявка на акцію була подана заздалегідь, повідомили Тижню в прес-службі Київської міської організації партії «ВО «Батьківщина».

Саме її представників міліцейський кордон відтіснив від вулиці Банкової, де розташована АП, аж до вулиці Інститутська.

Людям на дозволили підійти до адміністрації президента, виставивши кордон з міліції та людей у цивільному.

Наразі близько півтори сотні активістів з прапорами БЮТ, політичної партії «ВО «Батьківщина» та плакатами відтіснені до вулиці Інститутської. На транспарантах написи «СБУ – служба безпеки «РосУкрЕнерго», «Макаренко захистив Україну» та інші.

Акція носила мирний характер, про що було повідомлено у листі-заявці до КМДА. Головна вимога – припинити кримінальні переслідування екс-урядовців, зокрема екс-керівника Держмитслужби Анатолія Макаренка у справі щодо розмитнення 11 мільярдів кубометрів газу.

«Ми наполягаємо на тому, що офіційно озвучена версія недопущення протесту – зустріч президентів України та Шрі-Ланки – є приводом до придушення мирних акцій опозиції, направлених на захист демократичних цінностей» – заявляють організатори пікету.

Нагадаємо, 29 червня БЮТівці заблокували роботу парламенту, вимагаючи створення тимчасової слідчої комісії для розслідування обставин прийняття рішення Стокгольмським арбітражем за позовом «РосУкрЕнерго» до «Нафтогазу», і доповіді генпрокурора Олександра Медведько щодо обставинг затримання екс-голову Держмитслужби Анатолія Макаренка.

Як повідомляв Тиждень, 24 червня СБУ затримала екс-голову Державної митної служби Анатолія Макаренка в межах розслідування кримінальної справи щодо нанесення збитків державі Україна за результатами розгляду позову «РосУкрЕнерго» в Стокгольмському арбітражі.