Міліція стверджує, що збирає номери телефонів студентів-журналістів Тернополя для профілактики злочинності

2 Лютого 2011, 17:12

Зокрема, у повідомленні йдеться, що міліція не тисне на ректорат навчального запиту. Проте чого конкретно стосується розслідувана справа офіційно прес-служба не називає.

«Працівники міліції, надіславши запит, діяли виключно на запобігання скоєння важкого злочину, щоб вберегти певну категорію студентів від злочинних посягань. Інформацію повинні були надати в діючому правовому полі, згідно із Законами України «Про оперативно-розшукову діяльність» (пункт 4 статті 8) та Закону «Про міліцію» (пункт 17 статті 11). Подача запиту в іншій формі могла б зашкодити справі. Отриманих даних ніхто не збирався і не збирається використовувати з будь-якою іншою метою, тим більше для утисків прав журналістів – першокурсників Тернопільського національного педагогічного університету»,– йдеться в повідомленні.

Окрім цього, правоохоронці стверджують, що висновки щодо запиту ВО «Свобода» – надумані і «несуть у собі елементи провокації та фальсифікації».

Працівники прес-служби повідомили Тижню, що дані вже отримали від ректорату. Про деталі кримінальної справи розповісти відмовилися «у зв’язку з таємницею слідства».

Самі студенти стверджують, що дізналися про запит з інтернету. Ніякого тиску не відчувають.

Нагадаємо, що ректору Тернопільського національного університету імені В.Гнатюка Володимиру Кравцю надійшов лист від управління МВС в області з вимогою надати списки студентів-журналістів першого курсу з анкетними даними та номерами мобільних телефонів.