«Адмінпротоколи складають за статтею 185 Кодексу про адміністративні правопорушення за порушення порядку проведення мирних зібрань», – сказав Мельниченко.
Він також уточнив, що після того, як у середу молодь, що оголосила голодування, повідомила про припинення акції, біля Українського дому залишилися активісти Комітету учасників помаранчевої революції.
«Студенти оголосили про припинення голодування, вони перейшли до іншої фази (протесту – Ред.). А четверо наших активістів залишилися. Голодування – це не дієта, ти або досягаєш мети, або тебе відвозять», – додав він.
Пізніше УНІАН повідомило, що адмінпротоколи склали на 15 учасників акції, мотивуючи це тим, що на проведення акції немає дозволу київської влади.
Однак, протестувальники зазначили, що заявка на проведення акції була спрямована в КМДА 18 липня, але у відповідь представники міліції заявили, що ця заявка в КМДА не була знайдена.
Крім цього, двох голодуючих захисників української мови міліція забрала в Шевченківський райсуд Києва для пояснення причин проведення акції.
За словами учасників акції, співробітники міліції намагалися переконати їх у необхідності покинути територію перед Українським домом.
Зараз на сходах під Українським домом знаходиться близько 40 осіб. Незважаючи на те, що співробітники Українського дому продовжують поливати водою сходи, мітингувальники не розходяться.
Нагадаємо, 3 липня парламент ухвалив закон про мови. Відразу після голосування біля Українського дому розпочалася акція протесту, яка зібрала близько 700 осіб. Деякі народні депутати оголосили голодування. 6 липня опозиційні політики заявили про завершення акції біля Українського дому, однак небайдужі громадяни вирішили домагатися скасування «мовного» закону. За час акції до лікарні потрапило кілька голодуючих. 18 липня активісти Комітету захисту української мови оголосили про припинення голодування і перехід на новий етап боротьби. Зараз 5 людей продовжують голодування.