Міліція розслідує причини загибелі тварин у київському зоопарку

6 Грудня 2011, 12:54

«24 листопада ми порушили кримінальну справу за фактом жорстокого поводження з тваринами. Підозрюваних поки немає, йде слідство», – заявила вона.

Кримінальна справа пов'язана із загибеллю двох оленів Давида.

У той же час прокуратура Києва отримала результати перевірки Київського зоопарку, яку прокуратура доручила Інституту зоології НАН України ім. Шмальгаузена, управлінню ветеринарної медицини, щоб з'ясувати, в яких умовах утримують звірів, як їх годують і правильно лікують.

«Перевірка показала, що грубих порушень, які могли б спровокувати загибель тварин, в зоопарку немає. За цей рік у звіринці загинули 115 тварин, серед яких і ссавці, і пташки, а в минулому році загиблих було аж 187. Всі ці тварини гинули від різних захворювань, тільки олені Давида – від отруєння», – повідомив начальник відділу прокуратури Києва Руслан Басараб.

За його словами, перевірка показала, що стан вольєрів, кліток і просто території зоопарку задовільний, медогляди тварин ветлікарі зоопарку проводять «згідно з планом», а годують звірів «згідно з нормою».

«Основна проблема – погана охорона відкритих вольєрів, відсутність відеоспостереження та суворої заборони на годування тварин відвідувачами», – додає прокурор.

У зоопарку стверджують, що отримали рекомендації фахівців і «будуть над ними працювати».

«Так, ми будемо встановлювати відеоспостереження і посилимо охорону», – стверджує директор зоопарку Олексій Толстоухов.

За його словами, кримінальної справи він з колективом не боїться, тому що серед колективу «убивць немає».

Нагадаємо, 11 листопада рахунки Київського зоопарку заарештували через борги 2007 року.

Як відомо, у березні стало відомо, що правоохоронні органи порушили кримінальні справи щодо попереднього керівництва Київського зоопарку.

Раніше Світлана Берзіна заявляла, що вона не згодна з висновками про порушення утримання звірів в зоопарку, викладеними в звіті Контрольно-ревізійного управління столиці.