Міліція порушила кримінальну справу через сутички в Первомайську

Акценти
2 Листопада 2012, 23:51

«Перешкоджання законним вимогам міліції суворо карається законом. Наразі Первомайським міським управлінням міліції уже порушено кримінальну справу за ч.1 ст.279 Кримінального кодексу України (блокування транспортних комунікацій, а також захоплення транспортного підприємства)», – йдеться у повідомленні МВС.

Водночас, у МВС продовжують наполягати, що міліція в ОВК № 132 у Первомайську діяла у рамках правового поля.

«Попри спроби деяких ЗМІ висвітлити події на Миколаївщині «як втручання міліції у виборчий процес», МВС наголошує, що міліція діяла у рамках правового  поля і робила усе можливе, аби не постраждали люди та було виконано рішення суду», – йдеться у повідомленні.

МВС заявило, що на відміну від правоохоронців, представники та прихильники різних політичних сил не цуралися вдаватися до фізичної сили і чинити опір міліціонерам.

«Як тільки працівники «Беркуту» приступили до виконання постанови виконавчої служби щодо охорони громадського порядку під час проведення виконавчих дій, у правоохоронців полетіло каміння, порушники пустили сльозогінний газ та прискали з вогнегасників, а також висловлювалися нецензурною лайкою на адресу правоохоронців», – стверджують в міністерстві.

В міністерстві заявили, що наразі серед правоохоронців уже є 12 постраждалих з колото-різаними ранами та отруєнням газом. Станом на 18.30 ніхто, крім міліціонерів, до лікарні не звертався.

Як повідомлялось, раніше працівники спецпідрозділу "Беркут" увірвалися в приміщення ОВК №132 в Первомайську та вилучили усі протоколи з ДВК

Опозиціонери також повідомили, що вночі 2 листопада у 132 окрузі у Первомайську представники «Беркуту» винесли з ОВК оригінали протоколів і, завантаживши їх у автобус, почали знищувати.

У МВС переконують, що «Беркут» у Первомайську лише охороняє вивезення бюлетенів до суду. Активісти заявляи про побиття їх працівниками міліції.

Пізніше народний депутат Геннадій Москаль повернув в окружком раніше вилучені виборчі бюлетені.

Нагадаємо, вже після підрахунку 100% голосів в окрузі №132 змінився переможець виборів. Так, за першими даними виграв кандидат від «Батьківщини» Аркадій Корнацький. А після зміни – регіонал Віталій Травянко.

Опозиція подала в ЦВК скаргу з вимогою провести повний перерахунок голосів відповідно до протоколів з мокрими печатками в цьому окрузі.

89