Як повідомив під час засідання Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів заступник начальника головного слідчого управління МВС України Олег Татаров, унаслідок подій у Печерському суді м. Києва 6-7 липня до міліції надійшло два звернення.
Перше з них, за його словами, надійшло від невідомої особи, яка заявила, що по телебаченню побачила, як працівники правоохоронних органів чинять утиски стосовно присутніх на судовому засіданні і, зокрема, заважають журналістам виконувати їхні службові обов’язки.
Представник МВС зазначив, що в результаті перевірки міліція виявила, що це повідомлення надійшло з міського таксофону. Оскільки, за словами Татарова, особа не була ідентифікована, у порушенні кримінальної було відмовлено у зв’язку з відсутністю складу злочину.
Також, за його словами, друге звернення до міліції надійшло від особи, яка в ті дні перебувала поблизу приміщення Печерського суду і також поскаржилась на незаконні, на її думку, дії працівників правоохоронних органів. Однак, як зауважив представник МВС, надалі ця людина відмовилась від своїх претензій і, відповідно, кримінальну справу також порушено не було.
Татаров підсумував, що жодних інших звернень до міліції стосовно подій у Печерському суді на початку липня не надходило.
Нагадаємо, 6 липня для наведення порядку в залі засідань Печерського районного суду Києва, у якому заслуховується справа Тимошенко, було залучено співробітників спецпідрозділу "Беркут".
У результаті в коридорі суду виникла тиснява, до якої потрапили присутні в суді громадяни, зокрема депутати Ради й журналісти.
Згодом в МВС заявили, що у залі судових засідань Печерського районного суду Києва 6 липня міліція діяла в рамках Закону, виконуючи рішення суду.
7 липня співробітники міліції не впускалипредставників ЗМІ в будівлю суду, а журналістам, які хотіли потрапити до суду, із зусиллями вдавалося пройти міліцейський кордон.
Пізніше журналісти передали лист у правоохоронні органи, в якому вимагали від генерального прокурора України Віктора Пшонки та міністра внутрішніх справ України Анатолія Могильова проведення перевірки законності дій співробітників спецпідрозділів «Беркут» та «Грифон», які були задіяні у Печерському районному суді Києва 6 та 7 липня, стосовно представників ЗМІ.
Журналісти вимагали від Пшонки та Могильова порушити кримінальну справу за фактом перешкоджання законній професійній діяльності та гарантувати дотримання законодавства та забезпечити недоторканність роботи журналістів з боку правоохоронних органів.
21 липня стало відомо, що працівників ЗМІ, які висвітлювали судові засідання у Печерськом у суді 6 та 7 липня, викликають до Міністерства внутрішніх справ для проведення слідчих дій.