Мільярдера, який мав ділові зв’язки з Росією, затвердили на посаді міністра торгівлі США – ЗМІ

28 Лютого 2017, 08:38

Вища палата Конгресу Сполучених Штатів Америки затвердила кандидатуру Уїлбура Росса на пост міністра торгівлі США в адміністрації президента Дональда Трампа, повідомили ЗМІ у вівторок, 28 лютого.

Зазначається, що 79-річний мільярдер зробив свій статок на реструктуризації проблемних бізнесів, а тепер має виконати передвиборчу обіцянку Трампа і повернути робочі місця в сфері промисловості.

За інформацією ЗМІ, Росс мав ділові зв'язки з Росією.

Зокрема, у 2014 році він став віце-головою ради директорів найбільшого на Кіпрі банку – Bank of Cyprus, який за рік до цього був врятований від банкрутства шляхом фінансових вливань від країн єврозони і Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Повідомляється, що Bank of Cyprus є другим за величиною акціонером у зареєстрованій в Панамі компанії Lamesa Holding, що належить російському олігархові Віктору Вексельбергу.

За наявною інформацією ЗМІ, попередником Росса на посаді віце-голови банку був Володимир Стржалковський, у минулому співробітник КДБ, який вважається близьким до президента Росії Путіна.

Нагадаємо, новий радник президента США з національної безпеки Герберт Макмастер різко змінив зі своїм приходом позицію американських штатів з низки питань. Зокрема на засіданні Ради національної безпеки США, що відбулося 24 лютого, Макмастер назвав Росію ворогом, а не другом.

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп призначив Герберта Макмастера своїм радником з питань безпеки 20 лютого замість Майкла Флінна. Відомо, що Макмастер активно вивчав досвід конфлікту на сході України.

Флінн пішов у відставку після того, як вибухнув скандал навколо його обговорення санкцій проти Росії з послом РФ Сергієм Кисляком. Флінн також ввів в оману з цього питання віце-президента Майка Пенса, якому заявив, що ніколи не обговорював з Кисляком проблему обмежувальних заходів проти Москви.