Міхо знову президент

ut.net.ua
25 Січня 2008, 00:00
У Тбілісі відбулася інавгурація повторно обраного на посаду президента країни Міхаіла Саакашвілі. Привітати колегу приїхало 5 керманичів інших держав: Румунії, Польщі, Латвії, Литви та Естонії. Приступаючи до обов’язків очільника держави вдруге за останні 4 років, Саакашвілі присягнув на Конституції, обіцяючи налагодити співпрацю з опозицією, подолати бідність в країні та покращити відносини з Росією.
 
Але більшого резонансу набув візит президента до Кутаїсі, древньої столиці Грузії, куди він прибув наступного дня після інавгурації. У соборі царя Баграта новообраний очільник країни вкотре наголосив на необхідності об’єднання Грузії, поклавши руку на Біблію. Вимовлені як клятва, ці слова набули для присутніх особливого значення. Сакральності обіцянці додала й відсутність телетрансляції, на чому Саакашвілі наполіг особисто.
 
Тим часом опозиціонери відзначили інавгурацію мітингом. Вони продовжують наполягати на відставці президента, і вимагають надати своїм представникам місця в обласних виборчкомах та ЦВК. У іншому разі погрожують бойкотом парламентських виборів, призначених на травень 2008 року.