«Коли Державна міграційна служба відмовила таким особам у статусі біженця, були проаналізовані всі матеріали справи, зроблені всі необхідні запити до компетентних органів для оцінки обставин. І ми прийшли до висновку про те, що немає підстав. Тому цим особам і було відмовлено у наданні статусу біженця», – заявила Науменко.
У свою чергу, заступник голови Міграційної служби Василь Грицак запевнив у тому, що відомство діє виключно виходячи з норм чинного законодавства і не відчуває на собі тиску будь-яких інших органів влади.
«Якщо вам здається, що на Міграційної служби хтось здійснює тиск, то цього бути не може. Ні з боку Адміністрації президента, Кабінету міністрів, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства закордонних справ або інших інституцій, тиск на Державну міграційну службу не здійснювалося », – підкреслив Грицак.
Він додав, що всі рішення служби є зваженими, неупередженими і обґрунтованими нормами чинного законодавства.
У цілому, в Міграційної службі зазначають інтенсифікацію тенденції звернень за статусом біженця в Україні від громадян країн колишнього Радянського Союзу і в більшості цих випадків спостерігаються економічні причини. Зокрема, за словами Науменко, в багатьох випадках шукачі притулку насправді не переслідуються в своїй країні, а просять притулку в Україні з метою пошуку кращого життя.
За даними УВКБ ООН, за останні роки спостерігається тенденція, коли громадяни країн колишнього СРСР мають низькі шанси на отримання статусу біженця в Україні. Зокрема, за останні 3 роки з 755 громадян Киргизстану, Узбекистану і РФ, які звернулися до України за статусом біженця, позитивну відповідь отримали тільки 3 людини.