Міграційна служба обіцяє до 8 липня вирішити проблему з видачею закордонних паспортів

2 Липня 2013, 15:16

«Вже з 8 липня стане можливим укладення договору з виробником і відвантаження бланків паспортів у штатному режимі», – розповіли у службі.

Вже протягом тижня новий виробник закордонних паспортів поліграфічний комбінат «Україна» зможе розгорнути повномасштабне виробництво бланків.

Крім того, наголошується, що у зв'язку з призупиненням дії постанови Кабінету міністрів про введення біометричних паспортів, Держміграція купуватиме бланки звичайного зразка.

При цьому, єдині зразки цих бланків уряд доручив напрацювати і подати на затвердження у 3-місячний термін.

Ковальчук зазначив, що паспорти будуть видаватися вже фактично з 8 липня – відразу після підписання контракту з поліграфічним комбінатом «Україна».

При цьому він зауважив, що Держміграція сама вибрала цього виробника для виробництва бланків паспортів, а попередній виготовлювач, концерн «ЄДАПС», навіть не брав участі у тендері.

Також Ковальчук розповів, що новий виробник, поліграфічний комбінат «Україна», володіє необхідними потужностями – до 25 тис. бланків на добу, і вартість їх виготовлення нижча, ніж у концерну «ЄДАПС» – по 82 грн 25 коп. для споживача.

Крім того, глава Держміграції заявив, що в цей час у черзі на отримання закордонних паспортів перебуває близько 100 тис. осіб, але при цьому лише невеликий відсоток з них не змогли отримати свої паспорти вчасно через затримки, пов'язані зі зміною виробника бланків.

Як повідомлялося, в Україні призупинили видачу термінових закордонних паспортів.

Також Міграційна служба попереджала про традиційні літні проблеми із закордонними паспортами.