Мєдвєдєв: Санкції Заходу проти РФ не допоможуть Україні

17 Липня 2014, 13:25

«Всі ці санкції, на жаль, не допоможуть Україні нічим», – заявив Мєдвєдєв.

«Санкції, про які зараз говорять, тобто так звані секторальні санкції, застосовані американською владою до великих колективів російських підприємств у сфері ОПК, енергетики, деяких банків, на жаль, сприятимуть подальшому посиленню антиамериканських і антиєвропейських настроїв», – додав він.

На думку російського прем’єра, санкції не здатні завдати неприйнятного збитку російській економіці, однак можуть повернути відносини Росії з державами, що запроваджують їх, в атмосферу 80-х років.

"Таким чином, ми просто повернемося у 80-ті роки у відносинах з державами, які такі санкції запроваджують", – зазначив Мєдвєдєв.

«Санкції щодо російських компаній взагалі нелегальні, тому що вони не ґрунтуються на рішеннях Організації Об'єднаних Націй, тобто запроваджуються в довільному порядку», – заявив він.

За словами Мєдвєдєва, Росія змушена перебудовувати економічні моделі розвитку через санкції США і переходити на імпортозаміщувальні технології. Крім того, тиск на Росію не може не позначитися на бюджетній політиці РФ і її пріоритетах.

"Соціальні зобов'язання безперечно всі виконуватимуться, для цього грошей у нас достатньо. Але, крім того, нам доведеться більше уваги приділяти витратам на оборону і безпеку", – резюмував російський прем’єр.

Нагадаємо, раніше президент РФ Владімір Путін заявив, що санкції США заганяють російсько-американські відносини в глухий кут і завдають їм шкоди.

Як відомо, Сполучені Штати запровадили низку санкцій проти російського військово-промислового комплексу.

Нагадаємо, раніше українська сторона передала Євросоюзу та Європарламенту задокументовані факти підтримки Росією незаконних збройних угруповань на сході України

Як повідомлялося, в ніч на 17 липня ЄС заявив про намір розширити обмежувальні заходи на юридичних осіб, які підтримують дії, що підривають суверенітет та територіальну цілісність та незалежність України.