За його словами, у Росії виникає упущена вигода в розмірі 11 мільярдів доларів.
"Вважаю, що абсолютно правомірно поставити питання про відшкодування цих коштів з бюджету України, що можна зробити в судовому порядку, ґрунтуючись на нормах угоди, що денонсується", – запропонував Медведєв.
"Це, звичайно, жорсткі заходи, але, з іншого боку, немає документа, але є виконаний нами платіж. І наші українські партнери повинні розуміти, що просто так ні за що не платять" , – зазначив він.
Нагадаємо, у квітні 2010 року Росія і Україна підписали в Харкові угоду, що продовжує перебування Чорноморського флоту РФ в Україні після 2017 року на 25 років. В обмін Київ отримав знижку на російський газ в розмірі 100 доларів за тисячу кубометрів, яка надавалася за рахунок обнулення мита на експорт газу, тобто за рахунок російського бюджету.
"Причому ми почали це робити (надавати знижку – ред.) відразу ж, незважаючи на те, що у нас ще був досить тривалий термін перебування бази за старим документом", – заявив Мєдвєдєв.
"Таким чином, українське держава заощадила близько 11 мільярдів доларів, а, відповідно, бюджет Російської Федерації має упущену вигоду в розмірі тих же самих 11 мільярдів" , – вказав прем'єр -міністр.
Він також заявив, що на сьогоднішній день відсутні підстави для продовження дії цього договору.
"Є такий міжнародно-правовий принцип, що договір зберігає силу до тих пір, поки діють обставини, що його породили», – заявив Мєдвєдєв.
Нагадаємо, про припинення дії харківських угод раніше заявив прес-секретар президента РФ Дмітрій Пєсков. За його словами, після приєднання Криму до Росії "такого поняття, як знижка на газ для України за базування Чорноморського флоту, більше не існує".