Мєдвєдєв офіційно знизив ціни на газ для України

1 Листопада 2014, 19:23

Уряд Росії схвалив постанову №1137 про зниження експортного мита під час поставок російського газу в Україну на $100 за 1 тис. кубометрів. Про це повідомляє прес-служба російського уряду.

"Підписаною постановою встановлений на тимчасовій основі на період до 31 березня 2015 року особливий порядок розрахунку ставок вивізного мита залежно від рівня контрактної ціни щодо природного газу, що поставляється з території Російської Федерації на територію України", – йдеться у документі.

Вказується, що експортне мито розраховуватиметься за наступною формулою: при ціні у $333, 3 і вище за 1 тис. куб. м газу знижка становитиме $100, при ціні нижче $333, 3 знижка становитиме 30% такої ціни.

Нагадаємо, 31 жовтня Росія, Україна і Єврокомісія підписали юридично зобов'язуючий тристоронній протокол, зафіксувавши домовленості щодо постачання в Україну російського газу протягом зимового сезону 2014-2015 років.

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк доручив погасити накопичений борг та здійснити передоплату додаткової закачки природного газу до кінця року.

Крім того, Газпром і Нафтогаз підписали доповнення до контракту, зафіксувавши умови поставок російського газу в період до кінця березня. Документ підписали глава Газпрому Алєксєй Міллер і глава Нафтогазу Андрій Коболєв.

Водночас, прес-служба Кабміну повідомила, що Євросоюз гарантує Україні підтримку на випадок невиконання Росією газових умов.