«Я згоден, що, можливо, частина з них не ідеальна, і пора звернути увагу на те, яка практика їх застосування З цим я сперечатися не буду, тому що взагалі регулювання інтернету – досить складна річ. Людству в цілому тільки належить визначити, що можна регулювати, а що не можна Але назвати ці закони репресивними неможливо, тому що в результаті застосування цих законів жоден ресурс не був виключений або відключений, а помилки, які відбувалися, досить швидко влада виправляла», – сказав він.
Журналіст, який ставив запитання, зазначив, що запитує Мєдвєдєва не лише як прем'єр-міністра, але і як лідера «Єдиної Росії», за участю якої були ухвалені відповідні закони останнім часом.
Російський прем’єр знову зазначив, що світовій спільноті потрібно подумати про те, яким чином регулювати на національному або наднаціональному рівні питання функціонування всесвітньої мережі.
«Це не означає, що ми повинні зрегулювати все і вся, це суперечить духові інтернету, але очевидно, що існує цілий ряд проблем, до речі, не в нашій країні, а в інших країнах, які мають бути вирішені. Мова не йде про тупе втручання в цю сферу, але, в будь-якому випадку, якісь міжнародні правила щодо цього повинні бути», – наголосив він.
Читайте також: Путін «подарував» Росії низку законів, що можуть знищити громадянське суспільство
Серед однієї з важливих проблем у сучасному інтернеті Мєдвєдєв назвав проблему дотримання авторських прав.
«Чи є, припустимо, у використанні об’єктів, які надходять з інтернету, порушення авторських прав, чи ми повинні закрити на це очі і визнати, що це нова модель авторського права, з чим я, до речі, згоден, яка повинна реалізовуватися на практиці?», – зауважив він.
Глава російського уряду нагадав, що така модель стикається із протидією з боку асоціацій, що володіють авторськими правами, які дотримуються Женевської і Бернської конвенцій, одній з яких – більше 100, а інший – близько 70 років.
«Світ змінився, і ми повинні ці виклики приймати. В Росії ми теж розберемося, як і що регулювати, в тому числі і «Єдина Росія» прийме необхідні рішення, якщо буде потрібно», – резюмував він.
Як раніше повідомлялося, 1 листопада у Росії набув чинності закон, спрямований проти поширення інформації в інтернеті, що може нашкодити дітям. Тепер російська влада може внести у «чорний список» будь-який сайт, який вона вважає небезпечним у цьому плані.