Мєдвєдєв назвав винних у падінні рубля

10 Грудня 2014, 12:21

Прем'єр-міністр Росії Дмітрій Мєдвєдєв під час телеінтерв'ю журналістам п'яти федеральних каналів назвав причини падіння російського рубля.

"Не можна сказати, то це (падіння курсу рубля) було спровоковано якоїсь однієї силою… Очевидно, що на ситуацію, що склалася, вплинув цілий ряд факторів", – сказав прем'єр РФ.

За його словами, першим чинником, що вплинув на курс рубля, безумовно "стали ціни на нафту, які впали в два рази".

"Другий фактор – це зовнішній вплив, який зараз існує на нашу країну… Санкції створюють певного роду очікування у фінансистів і звичайних громадян", – зазначив Мєдвєдєв.

Третім фактором, що ослабив рубль, прем'єр-міністр РФ назвав валютні спекуляції, які "є завжди, але в певних умовах мають інше значення".

За словами Мєдвєдєва, "певна гра" на курсі валюти в даних умовах повинна стати предметом пильної уваги Центробанку та уряду.

Як відомо, російський рубль уже протягом тривалого часу стрімко девальвує через сильне зниження цін на нафту і санкції Заходу щодо Росії через її агресію проти України, зокрема окупацію Криму.

Через рішення ОПЕК не знижувати видобуток, нафта стрімко дешевшає. Відповідно, триває й обвал рубля.

Нагадаємо, найбільший виробник нафти в ОПЕК – Саудівська Аравія -вважає, що ціни на нафту можуть стабілізуватися в районі $60 за барель. 

Нагадаємо, 4 грудня курс російської валюти помітно знизився на тлі звернення президента РФ Владіміра Путіна перед Федеральними зборами.