MH17. Нідерланди прокоментували звільнення українських прокурорів

18 Лютого 2020, 19:40

Звільнення українських прокурорів не матиме наслідків, що можуть вплинути на справу щодо катастрофи літака рейсу MH17 на Донбасі. Про це повідомив нідерландський міністр юстиції Ферд Грапперхауз у Палаті представників, передає «Укрінформ» у вівторок, 18 лютого.

 

«Україна залишається відданим партнером Міжнародної спільної слідчої групи (JIT), і кадрові перестановки цього не змінюють», – сказав міністр, уточнивши, що один з українських прокурорів, який від самого початку займався цією справою, продовжить спрівпрацю з JIT. Ще двох буде призначено.

 

За словами Грапперхауза, Міністерство юстиції Нідерландів знало про зміни, але через те, що українська сторона запевнила у безперервності взаємодії щодо MH17, про це не було окремо повідомлено.

 

Зауважимо: 16 лютого 2020 року нідерландське ЗМІ NRC Next повідомляло, що усіх шістьох прокурорів, які брали участь у розслідуванні збиття MH17, відсторонили від обов'язків через реформу Генпрокуратури. Також зазначалося, що протягом останніх місяців у слідчій групі не було жодного прокурора від України. Пізніше міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що звільнення не має вплинути на подальше розслідування справи. Згодом в Офісі генпрокурора повідомили, що до роботи міжнародної слідчої групи з розслідування МН17 залучили чотирьох представників від ОГП.

 

Нагадаємо, 17 липня 2014 року пасажирський Boeing-777 «Малайзійських авіаліній», що виконував рейс МН17 із Амстердама до Куала-Лумпур, був збитий збройними силами РФ над окупованим Донбасом. На борту лайнера перебувало 283 пасажири і 15 членів екіпажу, всі загинули.

 

Міжнародна слідча група повідомила, що літак був збитий зенітно-ракетним комплексом «Бук», який належить 53-ій зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську. Росія категорично заперечує причетність до збиття MH17.

 

Підозрюваними в причетності до збиття літака є Сергій Дубинський, Ігор Гіркін, Олег Пулатов та Леонід Харченко. Гіркін, Дубинський та Пулатов – росіяни, Харченко – громадянин України.

 

Нідерландські прокурори також вважають підозрюваним Володимира Цемаха, виданого Москві в рамках обміну 35 на 35 полоненими між Україною та Росією 2019 року. Водночас він не був звинувачений в жодних злочинах.

 

Суд над підозрюваними у збитті «Боїнга» розпочнеться 9 березня 2020 року в гаазькому «Схіпхолі» (це будівля суворого режиму з посиленими заходами безпеки) навіть за їхньої відсутності.